Mõned kroonilised haigused on selle liikumise sihtmärgiks
Toidulisandid ei anna kõiki vajalikke kiudaineid, kuid koos kiudainerikka dieediga võivad need kõhukinnisust ennetada ja leevendada.
Enne kiudainete toidulisandite lisamist oma dieeti on alati hea mõte rääkida oma arstiga, kuna need võivad mõnikord põhjustada puhitus ja gaase, alandada veresuhkru taset ja suhelda teiste ravimitega.
Harjutus
Mõnikord on soolte liikuma panemiseks vaja ainult keha liikuma panna. Kiire jalutuskäik, jooga või 30 minutit kardiotrenni võivad leevendada kõhukinnisust. On isegi mõned joogapoosid, mis on teadaolevalt suunatud seedimisele, näiteks selili keeramine, lapse poos ja poos, mida nimetatakse tuult leevendavaks poosiks, kus lamatakse selili ja kallistatakse põlved rinnale.
Parim aeg kõhukinnisuse leevendamiseks treenimiseks on pärast toidu seedimist. Sel hetkel treenimine suurendab verevoolu seedetraktis ja sooltes, mis aitab kaasa toidujäätmetele.
Kasutage kakamiseks jalavahma
Mõnikord võib teie positsioon aidata teil kakada. Kasutage oma jalgade toetamiseks väikest taburetti, mis viib teid kükitavasse asendisse. Kükitamine lõdvestab teie lihaseid ja sirutab käärsoole, mis võimaldab teil väljaheidet väljutada ilma pingutamata. Kui sul pole jalapingi, kõverda lihtsalt põlvi või aseta tualeti ette virn rätikuid.
Parimad toidud kõhukinnisuse leevendamiseks
Parimad toidud kõhukinnisuse leevendamiseks sisaldavad palju kiudaineid ja muid toitaineid, nagu valk ja tervislikud rasvad. Siin on mõned toidud, mida saab liigitada looduslikeks väljaheite pehmendajateks ja mis aitavad kõhukinnisust vähendada:
- Marjad;
- Õunad;
- ploomid;
- banaan;
- Pähklid;
- Linaseemned.
Kas popkorn võib sind kakama ajada?
Jah, popkorn võib sind kakama ajada, kui sööd mikrolaineahjus küpsetatud toidu asemel õhku paisatud. Põhjus on selles, et need on väga kiudainerikkad – 3 tassi popkorni sisaldab 3,5 grammi kiudaineid. Ja American Heart Association soovitab kokku 25–30 grammi kiudaineid päevas.
Siiski on oluline teada, mis vahe on õhuga popkornil ja mikrolaineahjus popkornil. Õhuga popkornis on oluliselt rohkem kiudaineid kui mikrolaineahjus popkornis. Lisaks on mikrolaineahjus ja kinosaalis popkornis palju rasva ja naatriumi. Kui sööte liiga palju soola, on teie väljaheites vähem vett ja see muudab selle väljumise raskemaks.
Kuidas leevendada muid kõhuprobleeme
Kui teil on sageli kõhukinnisus, võib teil olla ka muid kõhuprobleeme. Puhitus, gaas, kõhulahtisus ja IBS raskendavad kogu päeva toimimist. Siin on mõned näpunäited muude maoprobleemide lahendamiseks ja seedimise tervise edendamiseks.
Leevendab gaasipuhitust
Leevendage gaase ja puhitust, aeglustades söömist ja süües väiksemaid ja sagedasemaid eineid. Tehke igapäevaseid füüsilisi harjutusi, nagu jooga või kõndimine, ja tehke pärast suure toidukorra seedimist kindlasti kergeid harjutusi. Võite proovida ka seedimist soodustavaid teesid, mis on valmistatud piparmündist, apteegitillist või ingverijuurest.
Leevendab kõhulahtisust
Kõhulahtisus taandub sageli iseenesest, kuid kui teil on krooniline haigus nagu IBS, on kõhulahtisus igapäevaelu osa. Kõhulahtisuse leevendamiseks joo kindlasti palju vett ja elektrolüüte. Vältige alkoholi ja kofeiini.
Kui teie kõhulahtisus on tõsine, võiksite vahele jätta ühe või kaks söögikorda ja seejärel alustada maheda dieediga banaane, röstsaia, riisi ja õunakastet või ilma nahata kana ja kalkunit, kui tunnete end paremini.
Lisaks peaksite saama probiootikume, et edendada tervislikku seedesüsteemi. Selleks tarbige regulaarselt toite, nagu hapukapsas, miso ja kombucha.
Viimased mõtted
Üks parimaid kaitsevahendeid kroonilise kõhukinnisuse vastu on lihtsalt rohke vee joomine. Dehüdratsioon on üks peamisi kõhukinnisuse põhjuseid ning kui jood palju kofeiini ja alkoholi, vajab keha rohkelt vett, et seedimine toimiks sujuvalt. Keskmine soovituslik veetarbimine on 8 tassi päevas. Kui joote sellest vähem, võite olla dehüdreeritud.
Toitumine on tervisega lahutamatult seotud. Nii ka sotsiaalsed ja majanduslikud tegurid, nagu haridus, eluase ja tööstaatus. Paljudel ameeriklastel puudub juurdepääs heale igapäevasele toitumisele struktuurse rassismi, kulude, ligipääsmatuse ja toiduvalmistamise ajapuuduse tõttu. Liikumine Food is Medicine tunnistab neid lünki, tuues täistoidud krooniliste haigustega inimeste käeulatusse.
Peamised pakkumised:
- Food is Medicine on liikumine, mille eesmärk on suurendada krooniliste haigusseisunditega inimeste juurdepääsu täisväärtuslikule toidule.
- Toidu kättesaadavuse määravad struktuurne rassism, sotsiaalsed ja majanduslikud tegurid – mitte ainult isiklikud valikud.
- Liikumine keskendub toiduretseptide, meditsiiniliselt kohandatud toidukaupade ja meditsiiniliselt kohandatud toitude pakkumisele. Registreeritud dietoloogid annavad kroonilistele haigustele spetsiifilisi toitumisalaseid soovitusi.
- Meditsiiniliselt kohandatud toidud on kõige laialdasemalt uuritud sekkumine, mis näitab haiglaravi ja erakorralise meditsiini osakonna visiitide vähenemist.
- Käimasolevad uuringud suunavad tervisepoliitikat, et muuta liikumine Food is Medicine laiemalt kättesaadavaks kogu Ameerika Ühendriikides.
Uuringud on näidanud, et toit on meditsiin võib vähendada haiglaravi ja erakorralise meditsiini osakonda sattumist.
Toit on meditsiini liikumine
Food is Medicine on liikumine, mis keskendub toitumise rollile krooniliste haiguste ravis erinevate programmide ja sekkumiste kaudu. Sellel toidu ja tervise ristumiskohal keskendub liikumine Food is Medicine kolmele sekkumisviisile:
- Toidu retseptid
- Meditsiiniliselt kohandatud toidud
- Meditsiiniliselt kohandatud toidukaubad
Mõned kroonilised haigused, mille see liikumine on suunatud, on:
- Diabeet
- HIV
- Südame- ja neeruhaiguste spekter
- Kõrge riskiga rasedustingimused
- Kroonilised vaimse tervise seisundid
- Mõned vähitüübid
Kvalifikatsioonid võivad osariigiti erineda. Siiski on käimas rohkem uuringuid, et suunata tervishoiupoliitikat, mis võiks muuta need sekkumised laiemalt kättesaadavaks.
Toitumisalased sekkumised
Kuigi liikumine Food is Medicine on suhteliselt noor, on see kujunenud mitmesuguste teenuste kaudu, mis muudavad kvaliteetse toitumise kättesaadavaks. Mõned neist on:
- Toiduapteegid. Neid nimetatakse ka "toidufarmideks" ja need asuvad ühes tervishoiuasutuses. Mõned tervishoiusüsteemid ja mittetulundusühingud pakuvad juurdepääsu täisväärtuslikule toidule, nagu värsked puu- ja köögiviljad, ning pakuvad nende kohta haridust.
- Valmistage retsepte. Tervishoiuteenuse osutajad saavad välja kirjutada retsepte tervislike toitude jaoks, nagu puuviljad, köögiviljad, kaunviljad ja teraviljad. Need retseptid toimivad vautšerite või kupongidena, mida kasutatakse toidupoodides või toiduapteekides. Kuigi see nõuab juurdepääsu nende toodetega poodi, võib see vähendada muidu kulukate toidukaupade kulusid.
- Meditsiiniliselt kohandatud toidukaubad. See võib ulatuda söögikomplektile sarnasest vormingust, mis sisaldab eelnevalt valitud ja proportsionaalseid toiduaineid, mida tuleb kodus valmistada, kuni ostunimekirjani, mille abil üksikisik saab toidukaupu üles korjata ja kodus valmistada. Olenemata meetodist vastavad toidukaubad iga inimese toitumisvajadustele. Mõned programmid pakuvad toidukaupade kohaletoimetamist või jaotamist kogukonna saidi, näiteks toidupanga või tervishoiuasutuse kaudu.
- Meditsiiniliselt kohandatud toidud. Seni kõige laialdasemalt uuritud sekkumine keskendub meditsiiniliselt kohandatud söögikordade rollile krooniliste haigustega patsientide haiglareiside vähendamisel, kuigi kasu ulatub palju kaugemale kui haiglaravi vähenemine. Dietoloogid loovad meditsiiniliselt kohandatud toite, mis vastavad konkreetsele seisundile omaste toitumisvajaduste jaoks. Toidud valmistatakse ette ja tarnitakse serveerimiseks, üldjuhul teatud kvoodi ulatuses kuus.
Meditsiiniliselt kohandatud toidud vähendavad haiglaravi
Toidu kättesaadavusel on otsene seos tervisega, mida Maailma Terviseorganisatsioon määratleb kui täielikku füüsilist, vaimset ja sotsiaalset heaolu. Kahjuks rõhutab Ameerika tervishoiusüsteem liiga sageli tervist kui isiklikku vastutust häbi täis sõnumitega tervisliku toitumise kohta, et vältida haigusi. Toit on üks tervise aspekte, kuid toidu kättesaadavust mõjutavad paljud tegurid, näiteks:
- Kus on lähim toidupood
- Igakuine sissetulek
- Aeg toidu valmistamiseks
Rääkimata sellest, et viimaste toitumissoovituste järgimine võib olla segadusttekitav.
Tavaliselt suunab tervishoiuteenuse osutaja kvalifitseeruva inimese kogukonnapõhisesse mittetulundusorganisatsiooni, mis pakub meditsiiniliselt kohandatud toite. Registreeritud dieediarst teeb seejärel põhjaliku hinnangu https://animale-me-gummies-official.top/ , et mõista enne toitumiskavade koostamist selle inimese individuaalseid vajadusi mis on ette valmistatud ja tarnitud.
Meditsiiniliselt kohandatud toitude mõju
Uuringud, mis mõõdavad meditsiiniliselt kohandatud toidukordade mõju, näitavad paljutõotavaid tulemusi vähi, II tüüpi diabeedi, neeruhaiguste, südamehaiguste ja HIV-i põdevate inimeste puhul. Täheldatud on järgmisi parandusi:
- Parem veresuhkru kontroll
- Paranenud vererõhk
- Parem naatriumi tarbimine
- Depressioonisümptomite vähenemine
- Suurenenud ravimite järgimine
- Paranenud elukvaliteet
Kuidas leida meditsiiniliselt kohandatud toite
Küsige oma arstilt meditsiiniliselt kohandatud toitude kohta, mis teile saadaval võivad olla. Teie arst peab teid suunama programmi, mis pakub teie kogukonnas meditsiiniliselt kohandatud toite. Praegu ei kata meditsiiniliselt kohandatud toite föderaalselt Medicaidi ega Medicare’i kaudu, kuid mitmed osariigid katsetavad pilootprogramme, mida rahastatakse osariigi tasandil.
Kui teie osariik veel ei rahasta ega paku meditsiiniliselt kohandatud toite, paluge oma arstilt saatekirja dieediarsti juurde, kes võib soovitada toitumiskava, mis on nii teie seisundile spetsiifiline kui ka kultuuriliselt sobiv. Kohandatud dieedi järgimine võib vältida tervisega seotud tüsistusi, tehes aja jooksul järk-järgult muudatusi. Näiteks:
Seisund | Dieedi soovitused: |
2. tüüpi diabeet | Tervislikud süsivesikud, puu- ja köögiviljad, täisteratooted ja lahja valk. Valgu- ja rasvarikkad täistoidud aeglustavad glükoosi seedimist, aidates hoida veresuhkru taset stabiilsena. |
Kardiovaskulaarsed seisundid | DASH-dieet, mis tähistab Dietary Approaches to Stop Hypertension ja keskendub puuviljadele, köögiviljadele, täisteratoodetele, madala rasvasisaldusega piimatoodetele ja lahjadele valkudele. See dieet vähendab igapäevast naatriumitarbimist, mis võib alandada vererõhku. Naatrium hoiab kehas vett kinni, mis tõstab vererõhku. Madala kolesteroolisisaldusega täistoidud võivad aidata vältida naastude kogunemist veresoontesse. |
Neeruhaigus | Madala naatriumisisaldusega toidud, kuid lisades muid vürtse, et vältida maitse halvenemist ja suurendada täisväärtuslike toitude (nt puuviljad, köögiviljad, oad ja liha) tarbimist. Naatriumi tarbimise vähendamine võib vähendada neerude survet. |
Ärritatud soolehaigus | Spetsiifiline süsivesikute dieet on teraviljavaba dieet, milles on vähe suhkrut, laktoosi ja töödeldud toite. Teatud raskesti seeditavate süsivesikute kõrvaldamine võib vähendada põletikku ja takistada kahjulike bakterite kasvu seedetraktis. |