Ar ėmėtės kokių nors veiksmų, kad gautumėte tai, ko jums reikia norint nusižudyti?
„Klinikiniuose tyrimuose vaistus suleidžiate į žmogaus kraujotaką, o jei atsiranda kokių nors problemų, jos lieka tame pačiame žmoguje ir jų nepaveldi jo vaikai. Net jei to žmogaus DNR pasikeitė“, – sako Siksnys.
Tuo tarpu embriono pokyčiai yra paveldimi, o mokslininkai iki galo nežino, koks gali būti to poveikis. Bent jau teoriškai mokslininkai turi įrankį pakeisti ateities kartas, kad jos nebūtų paveldimos genetinės ligos.
Jis daro išvadą: „Su tuo ateina atsakomybė ir rizika. Naudoti jį ligoms gydyti gal ir priimtina, bet ką daryti, jei kas nors nori pakeisti akių spalvą ar ką nors kita, nesusijusia su ligomis? Priemonė leidžia tai padaryti, bet ar galime tai padaryti? Tai yra klausimas. Todėl griežti reglamentai yra ir bus būtini“.
Naujas tyrimas atskleidė, kad paauglių, nusižudžiusių, apsilankymų greitosios pagalbos skyriuje daugėja. Todėl tėvai turi turėti galimybę atvirai kalbėtis su savo vaikais, kurie galbūt galvoja atimti gyvybę.
Recenzuojamame žurnale „Pediatrics“ paskelbtame tyrime buvo analizuojami Ilinojaus ligoninės administraciniai duomenys apie apsilankymus skubios pagalbos skyriuje (ED) 205 ligoninėse visoje valstijoje nuo 2016 m. sausio mėn. iki 2021 m. birželio mėn. paaugliams nuo 5 iki 19 metų.
Iš 81 051 apsilankymų skubios pagalbos skyriuje buvo užkoduota savižudybė, vienas iš keturių (24,6 %) buvo hospitalizuotas. Tyrimai taip pat parodė, kad ED SI apsilankymų skaičius nuo 2016 m. iki 2017 m. padidėjo 59 % iki 2019 m. iki 2021 m.
„Šis tyrimas dokumentuoja, kad vaikų ED SI apsilankymai Ilinojaus valstijoje išaugo 2019 m., o pandemijos metu padaugėjo hospitalizacijų. Sparčiai didėjantis ligoninių naudojimas gali atspindėti sunkėjančias psichikos ligas ir nuolatinius sunkumus gauti pigias aukštos kokybės ambulatorines psichikos sveikatos paslaugas“, – padarė išvadą tyrimo autoriai.
Dr. Johnas Crimminsas, Airijoje dirbantis psichoterapeutas konsultantas, turintis daugiau nei 25 metų klinikinę patirtį, sako, kad izoliacija dėl COVID-19 pandemijos yra vienas iš pagrindinių veiksnių, skatinančių didėjantį ED apsilankymų tarp paauglių, turinčių minčių apie savižudybę, skaičių.
2021 m. atlikta apklausa atskleidė, kad beveik keturi iš dešimties (37 %) JAV vidurinių mokyklų moksleivių pranešė, kad jų psichinė sveikata nebuvo gera didžiąją dalį arba visą pandemijos laiką. Apklausoje „prasta psichinė sveikata“ apėmė stresą, nerimą ir depresiją.
Dr. Crimminsas sako, kad platus socialinių tinklų naudojimas, kuris skatina bendraamžių spaudimą ir verčia paauglius labiau susivokti ir susirūpinti savo įvaizdžiu. Tačiau jis paaiškina, kad technologijos, tokios kaip virtualios realybės terapija ar internetinės konsultacijos, gali padėti pagerinti psichinę sveikatą.
Kitas tyrimas , paskelbtas JAMA Pediatrics šią savaitę, susiejo padidėjusį 5–19 metų jaunuolių savižudybių skaičių su psichikos sveikatos priežiūros darbuotojų trūkumu apskrityje.
Ar mano vaikas nusižudo?
Dr. Crimmins teigimu, požymiai, kad paauglys gali nusižudyti, yra šie:
- Kalbėjimas apie savižudybę ar mirtį
- Ieškau prieigos prie mirtinų dalykų, tokių kaip ginklai, peiliai, skustuvai ir kt.
- Būdami nusiteikę, liūdni ir atsiriboję nuo žmonių, su kuriais paprastai yra artimi
- Labai jaudinatės ar susijaudinate
- Užsiima save naikinančiu, rizikingu elgesiu
- Alkoholio ar narkotikų vartojimas
Dr. Crimmins pabrėžia, kaip svarbu, kad tėvai pradėtų pokalbį apie savižudybę ir būtų labai tiesioginiai, bet ne „smerkiantys ar grasinantys“.
„Nėra įrodymų, kad paklausti ko nors, ar jie galvoja apie savižudybę, yra pavojinga“, – sakė jis „Healthnews“.
Kaip kalbėti apie savižudybę?
Norėdami pradėti pokalbį, Dr. Crimmins rekomenduoja naudoti šias frazes:
- Ar turite minčių apie savižudybę?
- Ar galvojate nusižudyti?
- Ar galvojate atimti sau gyvybę?
- Suprantu, kad tau sunku tai iš manęs išgirsti, bet aš dėl tavęs labai susirūpinęs.
Crimmins sako, kad svarbu nesumažinti vaiko problemų.
„Pavyzdžiui, kai jie sako, kad jų gyvenimas yra baisus, pripažinkite tai, vartokite tokias frazes kaip „Aš vertinu, kad šis jūsų gyvenimo laikas jaučiasi labai nuskriaustas, bet mes galime ką nors padaryti“, – sako jis.
Kadangi paaugliai daug laiko praleidžia rašydami trumpąsias žinutes, gali būti lengviau priversti vaiką kalbėti apie savižudybę telefonu, kad tai būtų mažiau bauginanti.
Pasak daktaro Crimminso, tyrimai parodė, kad savižudybės planavimas padidina riziką atimti gyvybę. Todėl tėvai turi atidžiai paklausti, kokie yra planai. Šios frazės gali būti naudingos:
- Ar galvojote, kaip nusižudyti?
- Ar pagalvojai, kada nusižudysi?
- Ar ėmėtės kokių nors veiksmų, kad gautumėte tai, ko jums reikia norint nusižudyti?
„Visi tyrimai rodo, kad kuo daugiau paauglių apie tai kalba, tuo labiau sumažėja reali savižudybės rizika. Taigi, užuot braukę jį po kilimu, pakelkite jį, būkite labai tiesioginis, ryškus ir labai jautrus, kas vyksta“, – sako dr. Crimmins.
Suicidiniams paaugliams, kurių tėvai nenori apie tai kalbėti, Dr. Crimmins rekomenduoja kreiptis į mokyklos darbuotojus, tokius kaip mokytojai, pagalbiniai darbuotojai ar patarėjai.
988 Lifeline teikia visą parą, 7 dienas per savaitę, nemokamą ir konfidencialią pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms.
Čilės vaisių eksportuotoja Exportadora Compramar savanoriškai atšaukia 1260 šaldytų aviečių, parduotų su James Farm prekės ženklu, atvejų dėl galimo užsikrėtimo hepatitu A.
Agentūros teigimu , hepatitas A buvo aptiktas atliekant JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) tyrimus .
Atšauktos šaldytos avietės supakuojamos į 10 svarų sveriančias dėžutes ir parduodamos per Restaurant Depot ir Jetro parduotuves, esančias Niujorke, Naujajame Džersyje, Konektikuto valstijoje, Masačusetse, Rodo saloje, Pensilvanijoje, Merilande, Virdžinijoje ir Delavere.
FDA pranešimas taikomas produktams, kurių „Geriausias, jei naudojamas“ data yra 2024 m. birželio 14 d., o UPC kodas 76069501010, kuris yra dėžutės viršuje.
Paveiktų produktų partijos kodas yra CO 22-165 ir nurodytas dėžutės apačioje.
„Į šį savanorišką atšaukimą neįtrauktos kitos mažmeninės prekybos šaldytų aviečių pakuotės. Vartotojai, įsigiję pirmiau nurodytus produktus, neturėtų jų vartoti ir turėtų juos išmesti arba grąžinti į pardavimo vietą / pirkimo vietą, kad būtų grąžinta visa sumokėta suma“, – sakoma FDA pranešime.
Hepatitas A yra užkrečiama kepenų liga, kurią sukelia hepatito A virusas, įskaitant maistą. Jis taip pat gali plisti per glaudų asmeninį kontaktą su užsikrėtusiu asmeniu.
Liga paprastai pasireiškia per 15–50 dienų nuo poveikio ir gali trukti nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių.
Hepatito A simptomai gali būti:
- Nuovargis
- Pilvo skausmas
- Gelta
- Nenormalus kepenų tyrimas
- Tamsus šlapimas
- Blyškios išmatos
Nuo hepatito A galima apsisaugoti skiepijant per dvi savaites nuo užsikrėtimo.
Jei vartojote paveiktus produktus arba jaučiate hepatito A simptomus, kreipkitės į savo sveikatos priežiūros paslaugų teikėją.
Tikimasi, kad „Helper Bot“ padės pagreitinti procesus ir sumažinti spaudimą Anglijos ligoninės personalui.
Pirmasis tokio pobūdžio bandymas prasidėjo, kai lapkričio pabaigoje „Helper Bot“ Milton Keynes universitetinėje ligoninėje (MKUH) važiavo iš A į B. Kitais metais bus tęsiamas bandymas, kai robotas pristatys vaistus tam tikrais maršrutais, kad padėtų ligoninės personalui.
Robotas buvo sukurtas bendradarbiaujant su Londone įsikūrusia dirbtinio intelekto įmone „Academy of Robotics“.
Bendrovė yra žinoma kaip viena iš pirmųjų organizacijų, įdiegusių savarankiškai vairuojančias transporto priemones JK keliuose, naudodama savo išskirtinę elektrinę autonominę transporto priemonę Kar-go. Ši technologija buvo naudojama gabenant vaistus į žmonių namus COVID-19 pandemijos metu.
Miltonas būtų naudojamas vaistams paimti iš stacionarinės vaistinės ir pristatyti juos visoje vietoje kai kuriais ilgiausiais ligoninės maršrutais, kur juos iškraus palatos darbuotojai.
„Šis bandymas yra galimybė išbandyti šios technologijos saugumą ir veiksmingumą. Mes ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su visomis dalyvaujančiomis komandomis, kad suprastume, kaip ją būtų galima efektyviausiai panaudoti ateityje“, – sakė MKUH generalinis direktorius prof. Joe Harrison. .
Virusinis gastroenteritas, paprastai žinomas kaip skrandžio gripas, yra bakterinė infekcija, sukelianti viduriavimą, mėšlungį, pykinimą ir vėmimą. Remiantis CDC, skrandžio viruso atvejai nuo 2022 m. rugpjūčio mėn. iki 2023 m. sausio mėn.
CDC pranešė, kad nuo 2022 m. rugpjūčio mėn. iki 2023 m. sausio mėn. buvo pranešta apie 225 noroviruso protrūkius, tai yra maždaug 30% daugiau nei praėjusiais metais – 172 protrūkiai. Infekcijų kontrolės ir epidemiologijos specialistų asociacijos (APIC) teigimu , protrūkiai reiškia ne virusu užsikrėtusių žmonių skaičių, o netikėtą ir greitą tam tikros ligos padidėjimą. Paprastai jis paplitęs tam tikrame geografiniame regione.
Remiantis CDC , norovirusas paprastai sukelia 19 ir 21 milijoną ligų, sukeliančių viduriavimą ir vėmimą, 109 000 hospitalizacijų ir apie 900 mirčių. Tai taip pat sukelia 465 000 skubių apsilankymų, dažniausiai vaikams. Norovirusas yra pažeidžiamas vaikams ir pagyvenusiems žmonėms, todėl kasmet apsilanko apie milijoną vaikų medicininės priežiūros.
Nors noroviruso atvejų JAV daugėja, palyginti su 2012–2020 m. pranešimais, skaičiai nėra bauginantys. Artėjant COVID-19, daugelio ligų, įskaitant norovirusą, skaičius buvo palyginti mažesnis. Kainos ką tik grįžo į normalią, buvusį prieš pandeminį laikotarpį. JAV noroviruso protrūkiai dažniausiai būna nuo lapkričio iki balandžio. Jis gali plisti per tiesioginį kontaktą, pavyzdžiui, dalinantis maistu ar indais.
Simptomai ir gydymas
Skrandžio gripas yra dažna liga, kuri gali sukelti daugybę simptomų: nuo viduriavimo, vėmimo, karščiavimo ir apetito praradimo iki kartais net galvos ir galūnių skausmų. Daugeliui žmonių skrandžio gripas laikui bėgant praeina savaime. Priklausomai nuo asmens, jis gali būti naudojamas savaitę. Jei susirgote skrandžio gripu ir pajutote lengvus simptomus, likite namuose ir ilsėkitės, kol pasijusite geriau.
Svarbu išlaikyti hidrataciją geriant skysčius, kad kompensuotumėte skysčius, prarastus dėl vėmimo ir viduriavimo.Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite https://glucofort-official.top/the-benefits-of-a-mediterranean-diet-for-diabetes-management/